Përfundoje pjesët e para në katër ndeshjet e Premier League

16:48 | 26 Dhjetor 2021
KRG

Sot ka vazhduar Liga më prestigjioze angleze me katër ndeshje të cila kanë filluar nga ora 16:00.

Ndërsa tre ndeshje janë shtyrë përshkak të infektimeve të shumta të lojtarëve dhe të stafit teknik me Covid-19.

Bëhet fjalë për ndeshjet Liverpool-Leeds United, Wolves-Watford, dhe Burnley-Everton.

Ndërsa katër ndeshjet e tjera tashmë janë duke u zhvilluar dhe ka përfunduar pjesët e para.

Manchester City është duke shënuar fitore bindëse ndaj Leicester City me rezultat 4-0.

Lexo edhe:

Man City shumë e etur për fitore, katër gola të shpejtë ndaj Leicester / VIDEO

Norwich City është nikoqir i Arsenalit, por është duke pësuar humbje me rezultat 0-2.

Ndërsa Tottenhami është duke shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Crystal Palace.

Southampton,  ka përfunduar pjesën e parë më një epërsi minimale ndaj West Ham United me rezultat 0-1.

Sot, do të zhvillohet edhe dy ndeshje të tjera në kuadër të Premier League, ku Aston Villa do të jetë nikoqir i Chelseat në ora 18:30, dhe Brentford do te jetë mysafir i Brighton në ora 21:00. /arbresh.info/